Jak zaaranżować gabinet dyrektorski?

Aranżacja gabinetu szefa jest jednym z najtrudniejszych zadań z tego zakresu.

Gabinet taki powinien pozostawać w spójności z wizerunkiem firmy, nie można jednak zapominać o tym, że ma on wysyłać określone informacje na temat osoby, która korzysta ze wspomnianego gabinetu. Czym zatem powinniśmy się kierować przystępując do wykonania tego zadania.

Plan działania

Pierwszym krokiem powinien być wybór odpowiednich mebli zwłaszcza, że bez wielu z nich gabinet szefa po prostu nie ma racji bytu. Na pierwszy plan wysuwa się biurko i tu sprawdza się zasada mówiąca o tym, że powinno być ono kupione razem z całym umeblowaniem gabinetu, co pozwoli uniknąć niepotrzebnego chaosu we wnętrzu. Duży nacisk warto też położyć na rozmiary oraz wysokość blatu, właśnie od nich uzależniony jest bowiem komfort pracy szefa.

Gabinet szefa i jego aranżacja

Fotel

Kolejnym meblem, o którym trzeba pamiętać jest fotel gabinetowy, jest to bowiem jeden z najważniejszych mebli w tym pokoju. Co do zasady, różni się on w istotny sposób od pozostałych foteli, które możemy spotkać w biurze. Nie ma w tym przypadku, nie można bowiem nie zgodzić się z tym, że odpowiednio dobrany fotel wzmacnia wizerunek szefa zarówno w oczach pracowników i klientów firmy, jak i potencjalnych kontrahentów. Oczywiście, nie można zapominać o tym, że choć fotel powinien być stylowy, musi charakteryzować się też ergonomicznością.

Sofa

Innym meblem charakterystycznym dla pokoju szefa jest sofa gabinetowa sprawdzająca się podczas spotkań biznesowych, ważnym rozwiązaniem są jednak również dodatki, które sprawiają, że mamy do czynieni z gabinetem innym niż wszystkie. Gdy wiemy już, jakie meble powinny znaleźć się w gabinecie, możemy przystąpić do jego aranżacji. Również tu nie możemy pozwalać sobie na jakiekolwiek niedociągnięcia, mamy bowiem do czynienia z najbardziej reprezentacyjnym wnętrzem w firmie jako całość.

Osoba, która odwiedza gabinet powinna więc czuć respekt do tego, kto w nim rezyduje, a jednocześnie wnętrze nie może budzić zbyt silnego dystansu. Konieczność balansowania okazuje się szczególnie trudnym zadaniem.

Sebastian Oleksy

Redakcja nowldz.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednim doborem mebli do własnego biura. Pokazujemy, że aranżacja biura może być ciekawa oraz wcale nie musi być kosztowna.

Zadbaj o komfort swojej pracy.

​PARTNER

wyposaz-biuro.pl