Recepcja – jak ją urządzić?

Co to jest recepcja?

Recepcja to w wielu miejscach centralne miejsce, do którego w pierwszej kolejności trafiają klienci. Jest to centralny punkt firmy, placówki usługowej czy medycznej, do którego trafiają informacje z zewnątrz i wewnątrz. Lada recepcyjna to w pewnym sensie wizytówka firmy, na podstawie jej wyglądu kontrahenci wyrabiają sobie opinię na temat całego przedsiębiorstwa. Bardzo ważne jest, aby wgląd recepcji wzbudzał pozytywne odczucia wśród osób przychodzących, ponieważ zostaną one zapamiętane na długo przez tych klientów. Oprócz tego musi spełniać wymogi funkcjonalne i ergonomiczne, tak by personel i klienci miał dogodne warunki podczas załatwiania spraw formalnych, jakie są do wypełnienia w recepcji.

Zaaranżowanie recepcji

W recepcji ważne są także pozostałe meble, które powinny w równym stopniu wpływać na wygodę i komfort osób odwiedzających. Mówimy tutaj o krzesłach, sofach lub fotelach w poczekalni obok lady recepcyjnej, a także o stolikach na których ułożona mogą być czasopisma i inne pisma branżowe. Siedziska na których klienci oczekują na swoją kolej np. u fryzjera czy dentysty, mają olbrzymi wpływ na opinie jaka rodzi się na temat usług i traktowania w danym miejscu.

Rodzaj siedziska jaki wybierzemy do poczekalni zależy w dużej mierze od charakteru działalności jaką prowadzi firma. Przy gabinetach lekarskich lepiej sprawdza się krzesła ułożone w rzędzie pod ściana, natomiast w recepcji hotelu lub dużej korporacji lepiej ustawić wygodną sofę lub inne tego typu siedziska, które można dowolnie ustawić w dużym holu.

Modne wieszaki do poczekalni

Wieszaki w poczekalni

Meblem, który nie stanowi może kluczowego obrazu w całości wystroju, ale jest równie ważny jak pozostałe, jest stolik kawowy na którym można ustawić filiżanki i szklanki, bądź też rzeczy podręczne. Najczęściej poniżej blatu są rozłożone ciekawe czasopisma, które pomogą w zajęciu czasu oczekiwania na wizytę. W recepcji nie wolno pominąć miejsca w którym klient będzie mógł zostawić okrycie wierzchnie, np. garderobę lub po prostu tradycyjny wieszak. Trudno wyobrazić sobie zadowolona minę klienta, jeśli będzie musiał nosić z sobą wszędzie mokry płaszcz lub parasolkę. Do wyboru mamy szereg modeli wieszaków, które mogą równocześnie stanowić element dekoracyjny.

W niektórych placówkach np. medycznych, w recepcjach ważne są także szafy na kartoteki i dokumenty, a wybór modeli zależy od ogólnego wystroju wnętrza- są do dyspozycji modele tradycyjne, ale także bardziej nowoczesne i fantazyjne. Recepcja jako pierwszy punkt kontaktu z firmą stanowi idealne miejsce do jak najlepszego zaprezentowania się firmy i jej działalności. Jedynym warunkiem jest to, aby wszystkie elementy wystroju harmonijnie się komponowały i współgrały ze sobą.

Karol Milowicz

Redakcja nowldz.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednim doborem mebli do własnego biura. Pokazujemy, że aranżacja biura może być ciekawa oraz wcale nie musi być kosztowna.

Zadbaj o komfort swojej pracy.

​PARTNER

wyposaz-biuro.pl