Nowe trendy dla mebli biurowych w 2016 roku.

Zaprojektuj biuro

Moda w aranżacji biura zmienia się tak samo jak ta dotycząca wystroju mieszkań i domów. Każdego roku pojawiają się nowe projekty i pomysły, a projektanci prześcigają się w tworzeniu oryginalnych wnętrz, które zapewnią przytulną atmosferę i komfort pracy dla każdego pracownika. Jeśli jesteśmy w trakcie urządzania nowego biura lub odświeżania wystroju w dotychczasowym, przeglądnijmy najnowsze propozycje, co może okazać się dla nas strzałem w dziesiątkę odnośnie ciekawych rozwiązań dekoracyjnych. Firma odpowiedzialna za tworzenie skali kolorów dla urządzeń cyfrowych, czyli Pantone, co roku podaje informacje które barwy będą święciły triumfy wśród producentów i projektantów tworzących aranżacje wnętrz i nie tylko.

Modne kolory

Rok 2016 znajduje się pod znakiem pastelowego różu i błękitu, który powoli wkracza także w wystrój wielkich biur i przestrzeni korporacyjnych czy publicznych. Kolory te sprawiają, że do biur wkrada się niemal domowa atmosfera, sprzyjająca dobrym relacjom i samopoczuciu, choć do tej pory mało kto brał taką kompozycję kolorów za trafną do aranżacji biur.

Oczywiście tego typu barwy nie mogą stanowić motywu przewodniego, ponieważ za bardzo kojarzą się z infantylnością i dziecinnym światem zabaw, lecz są genialną propozycją na delikatne dodatki i podkreślenie charakteru całego wnętrza. Niezwykle efektowne prezentują się jeśli całe pomieszczenie urządzone jest np. w odcieniach bieli, a pastelowy róż lub błękit stanowią dopełnienie w całym wystroju.

Meble biurowe na topie

Rośliny w biurze

Kolejnym ciekawym pomysłem jest wykorzystanie zielonych roślin do wykończenia aranżacji całych przestrzeni biurowych. W wielu firmach są tworzone całe ogrody lub oranżerie, które maja pozytywny wpływ na całe otoczenie. Rośliny świetnie regulują cyrkulację powietrza i regulują poziom wilgotności, a przebywanie w takim otoczeniu działa kojąco na układ nerwowy i samopoczucie pracownika. W biurach modne stały się także duże grafiki na ścianach. Może to być wielkie logo firmy na ścianie lub fotografia, coś co przykuje uwagę i stanie się oryginalnym rozwiązaniem dla ciekawej aranżacji.

W firmach zajmujących się recyklingiem, lub też w takich gdzie największym atutem jest kreatywność i nietypowe podejście do rozwiązań architektonicznych, dominuje trend eko. Tutaj wykorzystuje się meble i inne elementy wyglądające jakby były przyniesione prosto z wysypiska i przerobione w praktyczny sposób do pracy w biurze.

Karol Milowicz

Redakcja nowldz.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednim doborem mebli do własnego biura. Pokazujemy, że aranżacja biura może być ciekawa oraz wcale nie musi być kosztowna.

Zadbaj o komfort swojej pracy.

​PARTNER

wyposaz-biuro.pl